Depresja lękowa i strach przed wizytą u lekarza

moj problem tkwi wtym ze choruje na depresje lękową i czuje lęk przed jakimkolwiek działaniem z mojej strony nawet gdzies zadzwonic i pojsc do lekarza internisty stanowi nielada wyzwanie denerwuje sie tym serce podchodzi do gardła bije szybko , jakielkowiek czynnosci zwykle ciemno przed oczami mysle ze zwiariuje , choruje na pco i zespół barolwa dodatkowo , chory kregosłup ,zaniki pamieci powazne kłopoty mam nawet przeczytac zwykły tekst gubie rozne przedmioty , uczucie ze sie trzese cała

Witam, zrobienie pierwszego kroku to czasem połowa sukcesu. Bardzo dobrze, że zdecydowała się Pani podzielić swoją trudnością, takie problemy ma wiele osób. Opisuje Pani stany lękowe związane z sytuacjami społecznymi, zmęczenie i przygnębienie wynikającej z długotrwałego napięcia z powodu tych uciążliwości. Podłożem może być rodzaj zaburzenia lękowego, lub depresja. Mało prawdopodobne by te stany ustąpiły samoistnie. Proponowałbym zrobić kolejny krok i umówić się na rozmowę z lekarzem psychiatrą, który zaplanuje leczenie. Takie spotkanie nie jest obciążające, może dawać poczucie ulgi, gdyż dowie się Pani co właściwie się dzieje, na NFZ jest bezpłatne, ale są dłuższe terminy. Życzę dobrych wyników terapii