Depresja lękowa i trudności z oceną własnej orientacji

TO MOJA CHISTORIA MAM DEPRESIE LĘKOWĄ W DZIEDZISTEIE DWA RAZY PIEŚCIŁAM SIĘ Z KUZYNKĄ MIEDZY 10 A 15 ROKIEM ŻYCIA OGLODAM CZASEM FILMIKI ALE TYLKO BY SIĘ PODNIEĆ A TAK WŁAŚ CIWIE TO NIEWIEM CO CZUJE DO KOBIET LUBIE JAK NA FILMIKACH KOBIETY MAJ WYBRATORY ALE JA CZAMI OGLODAM REKLAMY TELEWIZI ALE TAM SĘ RÓŻNE REKLAMY MIAŁAM OKRES TAKI ŻE NIE ZNOSIŁAM TAKICHI FILMIKÓW Z KOBIETAMI JAK SPAŁM ZCHOPAKIEM TO BYŁ PIERWSZY RAS NIECZUŁAM PSZYJEMNOŚCI A TERAS KIEDY PATSZE NA KOBIETY JESTEM PRZERAŻONA JESTEM CZY JA JESTEM LEZBIJKĄ NIGDY NIE BYŁAM ZAKOCHANA NIGDY NIE MYŚLAŁAM O KOBIECIE W TEN SPOSUB TYLKO ZAWSĄ TYLKO O FACETACH ODPSZCIE PILNE

Dzień dobry!

Odkrycie, zrozumienie i opisanie swojej orientacji seksualnej i seksualności często jest złożonym procesem, który wymaga czasu i cierpliwości. Orientacja seksualna jest bowiem przede wszystkim własnym, subiektywnym odczuciem konkretnego człowieka. Niestety (albo na szczęście) nikt (oprócz Pani samej) nie można z całą pewnością zbadać i odpowiedzieć Pani, jaka jest Pani orientacja.

Zachęcam do poruszenia tego tematu w psychoterapii. Tym bardziej, że myśli oraz emocje depresyjne i lękowe mogą istotnie zakłócać i utrudniać ocenę, rozumienie i realizowanie swojej seksualności.

Pozdrawiam!