Depresja lękowa oraz ból głowy

Witam. Internista stwierdził u mnie depresję lękowa. Moje objawy nie dają mi jednak spokoju. Głównie chodzi o ból głowy. Jest to tępy ból jednej strony głowy , który odczuwam przy zaciskania zębów lub przy gwałtownym ruchu głową, zmianie pozycji bądź długotrwałej tej samej pozycji . Są to chwilowe nerwobole. Czym mogą być spowodowane ? Czy jedyna odpowiedzią jest depresja ? Dodam że cierpię na skolioze

Witam,

Zaburzenia lękowe i afektywne (czyli między innymi takie, o jakich Pani pisze) mogą dawać objawy fizyczne takie o których Pani pisze.
Najlepiej jeśli o swoich wątpliwościach porozmawia Pani z internistą, ale też uda się na konsultacje do dobrego lekarza psychiatry i także opowie o swoich obawach i objawach. Lekarz może wydać skierowanie na dodatkowe badania lub zalecić konsultacje u jeszcze innego specjalisty, które pozwolą wykluczyć ewentualne fizyczne (somatyczne) podłoże. Jeśli okaże się, że z Pani organizmem wszystko w porządku zachęcam do podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam
Ból głowy może mieć różne źródła . Należą do nich zarówno depresja
jak też skolioza i wiele innych, np.: przewlekły stres, bezsenność,
nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, wady wzroku, chore zęby,
nadużywanie leków itd.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji z lekarzem, po precyzyjnym wywiadzie z Panią.
Na podstawie dokładnego wywiadu i badania najczęściej można już rozróżnić
typ bólu i podać jego przyczynę. Czasami istnieje konieczność dalszej diagnostyki.
Niezależnie od wyniku badań, zachęcałabym Panią do szybkiego „rozprawienia się”
z depresją, aby nie doszło do dalszych jej konsekwencji.
W leczeniu depresji i zaburzeń lękowych najlepszym sposobem
dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu
jest podjęcie psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie i ewentualnie podjąć
terapię, to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie