Depresja lękowa u 27-latki

Witam mam na imię Karolina, od 4 lat choruję na depresję lękową. Lecze się ale mimo farmakologii jest mi dalej bardzo ciężko wyjść z choroby. Też mam bóle począwszy od głowy do małego paca u nogi. Dosłownie wszystko miejscowe, pulsujące bóle które są nasilają się jak się denerwuję i dodatkowa nasila się mój lęk. Nie mogę sobie z tym poradzić.

Witam serdecznie

Na pewno farmakologia pomoże ustabilizować się Pani ,ale warto by rozpoczęła Pani psychoterapię, która pozwoli Pani dotrzeć do źródła Pani lęków i je wyciszyć poprzez ich zrozumienie , wzmocnienie Pani poczucia wartości z pomocą terapeuty. Terapia pozwoli Pani poradzić sobie z lękami i nauczy jak je opanowywać i czerpać z własnych zasobów , mocnych stron. Ważne jest również wsparcie najbliższej rodziny, przyjaciół, którzy na co dzień mogą pomóc urealniać odczuwane ;lęki i je wyciszać.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoteraeputa

Witam, farmakoterapia często nie wystarcza do skutecznego leczenia zaburzeń emocjonalnych. Sugeruję podjęcie psychoterapii i to raczej w dłuższej perspektywie czasowej.Moi pacjenci, którzy cierpieli na nerwicę lękową nie potrzebowali wsparcia farmakologicznego najpóżniej po roku, od rozpoczęcia psychoterapii. 4 lata mało skutecznego leczenia wskazuje na konieczność zmiany metody, formy lub osoby leczącej. A przynajmniej na konieczność dodatkowej konsultacji. Pozdrawiam

Witam
Myślę, że powinna Pani skorzystać z psychoterapii. Leczenie farmakologiczne nie zawsze jest wystarczające szczególnie, gdy mamy do czynienia z zaburzeniami lękowymi. Ważne jest, by przed rozpoczęciem psychoterapii zostało stwierdzone przez lekarza pochodzenie odczuwanych przez Panią bóli( czy mają charakter psychogenny, czy nie )
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak..

Witam Panią,
Leczenie farmakologiczne powinno być skuteczne to jest przynosić Pani ulgę. Zachęcam Panią do otwartej rozmowy na temat dolegliwości z prowadzącym lekarzem.Skuteczne jest łączenie farmakoterapii i psychoterapii. Proponowałabym leczenie pod opieką lekarza i psychoterapeuty - taki zespół może wymieniać informacje na temat postępów leczenia. Jest Pani młodą kobieta - warto zadbać o siebie.
Serdecznie pozdrawiam

Witam, przy rozpoznaniu depresji lękowej dobre rezultaty daje łączenie farmakoterapii z psychoterapią. Proszę rozważyć jej podjęcie, tym bardziej, że choruje Pani 4 lata i dotychczasowe leczenie farmakologiczne nie przyniosło rezultatów. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Nie wiem, czy w trakcie leczenia korzystała Pani z psychoterapii, ale zdecydowanie sugeruję rozważenie tej opcji. Farmakoterapia może nie wystarczyć- i jak widać nie wystarcza- bywa, że leki tylko "przykrywają" objawy, a te wracają z nową siła po odstawieniu pigułek. Psychoterapia nie jest łatwą drogą, wymaga zaangażowania w proces dochodzenia do zmiany, poruszania emocji, często trudnych, bolesnych. Daje jednak szansę na wyjście z choroby i to sam pacjent jest autorem sukcesu. Pozdrawiam, Justyna Owczarek- Skoneczna