Depresja? Nerwica? Czy co?

Witam! Bardzo proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia co się ze mną dzieje. Od jakiegoś czasu mam dziwne samopoczucie. Gdy jestem wśród ludzi, jeszcze nie jest tak źle ale gdy zostaję sama wszystko się diametralnie zmienia. Ciągle chce mi się płakać, nie mogę zasnąć, bardzo wcześnie wstaję, a do tego kompletnie nie chce mi się jeść... Ostatnimi czasy pojawiły się u mnie bardzo silne bóle tak jakby w mostku trwające kilka-kilkanaście minut. Nie mam pojęcia co robić. Do jakiego lekarza się udać by zdefiniować te bóle? Boję się o swoje zdrowie. Dodam, że mam 18lat

Witam serdecznie.

Aby zdiagnozować dolegliwości bólowe w okolicy mostka należy zgłosić się w pierwszej kolejności do lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego oraz zbadanie Pani.

Takie objawy jak osłabienie, złe samopoczucie mogą byc spowodowane wieloma przyczynami.
Na początku należy wykonać badania krwi( morfologię, poziomy elektrolitów) oraz ekg.
Niewykluczone, że przyczyną Pani dolegliwości są zaburzenia depresyjne. Wobec tego równolegle proszę umówić się na wizytę do psychiatry( nie jest potrzebne skierowanie).
Pozdrawiam