Depresja, nerwica, zaburzenia odżywiania, huśtawki nastrojów i nadużywanie alkoholu u 18-latki

witam. Mam 18 lat,poniewaz nie wiem co sie ze mna dzieje,prosze o porade. Rok temu zdiagnozowali u mnie silna depresje,nerwice,zaburzenia odzywiania.tne sie od 7 lat.. Wszyscy mysla,ze nie mam z zadnej powyzej wyminionej choroby,bo przytylam(jem praktycznie same owoce i warzywa,tylko pije bardzo duzo alkoholu). Nie wiem co robic,bo mam hustawki nastrojow,znow tak czesto jak kiedys..smiech z placzem i na zmiane.pije po dwa wina dziennie.po alkoholu wpadam w placz i panike.

Witam,
trudno jest tak w kilka słowach odpowiedzieć co konkretnie się z Panią dzieję, jakie są tego mechanizmy itp. Pewnie największym problemem dla Pani są huśtawki nastrojów, napady płaczu i paniki. Choć też nadużywanie alkoholu i cięcie się jest bardzo poważną sprawą. Jednak myślę, że najważniejsze są Pani nastroje, uczucia. Zalecałabym skontaktowanie się z psychoterapeutą, który pomoże Pani odkryć przyczyny Pani problemów i radzić sobie z nimi. Może Pani także udać się do lekarza psychiatry. Może Pani próbować szukać pomocy w Poradniach Zdrowia Psychicznego, tam opieka jest bezpłatna w ramach ubezpieczenia, nie potrzeba skierowania, wystarczy zadzwonić. Nie do końca rozumiem co oznacza, że wszyscy myślą, ze nie ma Pani żadnej choroby? Myślę, ze jeśli Pani używa tak dużo alkoholu, tnie się, cierpi z powodu huśtawek nastroju i napadów płaczu i paniki, to najprawdopodobniej jest jakaś poważniejszą sprawa do rozwiązania. Trudno tutaj coś więcej na ten temat napisać. Proszę postarać się zadbać o siebie, skontaktować się ze specjalistą. W razie dodatkowych pytań może się Pani kontaktować ze mną mailowo lub telefonicznie.
Pozdrawiam