Depresja, nerwica, zawroty głowy i nudności a przyjmowanie leku Lexapro

Od 2 i pol miesiaca biore laxepro pierwszy miesiac po 10 mg i nastepnie po 20 mg wspomagam sie xanaxem nie widze zbyt duzej poprawy po lexapro lekarz kazal mi kontynuowac leczenie mialam duzo skutkow ubocznych czy powinnam dalej czekac mam depresje i uogolniona nerwice boje sie dalej wychodzic sama z domu mam zawroty glowy i nudnosci prosze o odpowiedz
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Najlepsze wyniki w leczeniu podanym preparatem obserwuje się po ponad 3 miesiącach regularnego stosowania, proszę więc postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Jednocześnie z farmakoterapią warto rozważyć uczestnictwo w zajęciach psychoterapeutycznych. Jest to bardzo ważna forma leczenia osób z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi, w żadnym wypadku nie należy jej zaniedbywać. Proszę porozmawiać o możliwości wdrożenia psychoterapii z lekarzem prowadzącym.