Depresja oraz fobia społeczna a skomplikowana relacja z mężczyzną

Choruję na depresję oraz fobię społeczną, od niedawna zaczęłam się spotykać z moim kolegą, nie jesteśmy parą, ponieważ on jest w trakcie rozwodu i na razie nie chce związku, ale uprawiamy czasami seks, na początku mi to odpowiadało, ale z czasem mam wrażenie że jemu chodzi tylko o seks, gdy się go o to zapytałam to zaprzeczy. Nie wiem co mam z tym zrobić, bo przez to ostatnio pogłębiła mi się depresja, na początku byłam szczęśliwa, a teraz jestem w rozsypce.

Witam

mam wrażenie, że zmaga się Pani ze sprzecznymi emocjami, myślami - z jednej strony jest radość ze spotkania mężczyzny, z którym mogła i chciała Pani być tak blisko - pomimo okoliczności, które z obu stron utrudniały taką relację. A z drugiej strony nasilający się lęk i wzrastające oczekiwania dotyczące tej relacji. Takie postrzeganie relacji, ważnej bliskości,mężczyzny z którym spotyka się Pani - mogło przyczynić się do rozczarowania, nasilić zniechęcenie a w konsekwencji doprowadzić do pogorszenia samopoczucia i motywować do wycofania się z tego kontaktu.
To oczywiście jest tylko jedna z hipotez dotycząca opisu sytuacji, zbudowana w oparciu list który Pani przysłała do abczdrowie.pl
Nie jest to odpowiedź na Pani pytanie, bo go nie było w liście, zatem wyobrażam sobie, że rozważa Pani co zrobić dalej z taką sytuacją, jak postąpić?
Ujawniła Pani w swoim poście swoje zmagania z depresją i fobią społeczną, przychodzi mi na myśl, że zaburzenia te wiążą się z unikaniem sytuacji budzących lęk... z nasileniem objawów a tym samym z coraz większą izolacją...."Skomplikowana relacja z mężczyzną" którą Pani opisała uruchamia być może zachowania i emocje, które zapewne są Pani znane!
Warto rozpocząć terapię fobii społecznej aby objawy nie nasilały się i by mogła Pani poradzić sobie z dylematem dotyczącym opisywanej sytuacji.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Dzień dobry,
Zdecydowała się Pani na relację z mężczyzną, który deklarował, że nie chce związku. Zgodziła się Pani na seks bez zobowiązań. Jednak zaczęło to Panią męczyć. Może jednak zaczęło Pani zależeć i zaczęła Pani oczekiwać czegoś wiecej od partnera? Nie dostaje Pani tego, więc przychodzi rozczarowanie, poczucie odrzucenia, a w efekcie depresja się pogłębia - jak sama Pani zauważyła.
Jeśli jest Pani w rozsypce, to znak, że sytuacja jest niekomfortowa dla Pani i należy ją zmienić.
Co Pani myśli o wyznaniu partnerowi swoich uczuć i oczekiwań?
Czasem warto odciąć się od toksycznych sytuacji i skupić na własnym zdrowiu, własnym szczęściu.
Życzę madrych decyzji. Pozdrawiam!