Depresja po związku z oziębłym mężczyzną

Przez dwa lata byłam w związku z mężczyzna oziębłym emocjonalnie i seksualnie. Dawałam w tym związku z siebie wszystko, on nie dawał nic w zamian. Nie mówił komplementów, nie chwalił, nie okazywał uczuć i nie inicjował zbliżeń. Zniszczył mnie psychicznie. czuje się wypalona i mam zerowe poczucie własnej wartości. Skonczylam z nim, ale ciagle nie moge dojsc do siebie. Czemu tak zle sie czuje i nie moge sie pozbierac po tym zwiazku z taka bryla lodu. Depresje mam od roku. Prosze o rade.

Witam Panią!
Jest to sytuacja kryzysowa i takie emocje są w tym okresie naturalne. Długotrwałe pozostawanie w stanie obniżonego nastroju może jednak przerodzić się w depresję.Jeżeli stan obniżonego nastroju lub depresji utrzymuje się już dłuższy czas i sprawia Pani dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, polecam udać się do lekarza psychiatry lub psychologa/terapeuty. Dzięki temu otrzyma Pani najlepszą i najskuteczniejszą pomoc.
Pozdrawiam serdecznie!

Witam, jeżeli depresja po rozstaniu utrzymuje się już od roku to czas najwyższy udać się do specjalisty po pomoc.Proponuje podjąć psychoterapię. Pozdrawiam