Depresja, próby samobójcze i samotność

Po krótce.Chcialabym dowiedziec sie czy da rade calkowicie wyleczyc sie z depresji ? Kilka lat temu mialam dwie proby samobojcze, ledwo z nich wyszlam. Po jakims czasie zrozumialam ze to nie mialo sensu jednak z kazda porazka wmawiam sobie ze jestem do niczego. Ostatnio chcialam znowu podciac sobie zyly, prawie mi sie udalo:( nie potrafie sobie z niczym poradzic. Rodzice za granica, nie mam znajomych zbytnio:( jestem sama, chlopak w delegacji nigdy go nie ma, a ja potrzebuje tylko pocieszenia..

Witam,
z Pani wypowiedzi wnioskuję, że wskazana byłaby długoterminowa psychoterapia. Może zdecydować się Pani na indywidualną lub grupową. Również w miarę możliwości może Pani podjąć obie formy terapii. W każdej otrzymałaby Pani co innego. Podjęcie takiej pracy nad swoimi problemami wymagałoby od Pani cierpliwości w oczekiwaniu na efekty.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Tak, jest możliwe całkowite wyjście z depresji. Warto, żeby była Pani pod stałą opieką i wsparciem lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.

Pozdrawiam!