Depresja? Proszę jeszcze raz o konsultację

W odpowiedzi na moje poprzednie pytanie stwierdziła pani, że to może być depresja. Karmię nadal piersią, wiec póki co leki odpadają, zapisałam się na psychoterapię.

Proszę mi powiedzieć czy sama psychoterapia mi pomoże uporać się z depresją, czy konieczne będzie wprowadzenie leków? Dodam, że nic mnie nie cieszy, chodzę smutna codziennie, płakać mi się chce i ciągle myślę, co będę robić jutro, pojutrze, za kilka lat, skoro nic mnie nie interesuje, tak, jakbym straciła cały sens życia.

Mam dwójkę wspaniałych dzieci, a tu takie przygnębienie mnie dopadło. Czy przy depresji zawsze czuje się taką pustkę i bezsens życia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie! Trudno jest postawić diagnozę drogą internetową. Uczucie pustki, bezsensu, pesymistyczne myślenie, brak motywacji i chęci do wykonywania czynności i inne objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne.

Myślę, że powinna Pani udać się na konsultację do lekarza psychiatry jak również skorzystać z psychoterapii. Myślę, że należy spróbować, bo nic Pani nie traci, a może tylko zyskać. O tym, czy leczenie farmakologiczne jest konieczne i w Pani przypadku możliwe zdecyduje lekarz.

Natomiast o powodzeniu psychoterapii decyduje wiele czynników. Bardzo proszę nie zwlekać z decyzją. Świetnie, że zdecydowała się Pani na podjęcie psychoterapii! Trzymam kciuki!