Depresja spowodowana ciągłym odchudzaniem się

Witam. Mam 29 lat. Od dwóch lat się odchudzam. Mam problem ponieważ od kilku miesięcy moj nastroj uwarunkowany jest cyframi na wadze...wchodzę na wagę kilkanaście razy dziennie...jeśli nie spada a róśnie bardzo ograniczam jedzenie i cwicze. ..jeśli są spadki a pojawiają się kłopoty to zakazał stres i tkwie w błędnym kole...nie potrafię sobie z tym poradzić. Nadal jestem otyla...

Witam,
zachęcałabym do wizyty u psychoterapeuty, bo zaburzenia jedzenia, to problem emocjonalny; dodatkowo zachęcam do zmiany postawy - nie chodzi o to, aby się odchudzać, a potem i tak wrócić do wagi wyjściowej, ale o zmianę modelu żywienia i stylu życia i tu pomocny może być dietetyk; pozdrawiam

Witam. Ponieważ zaburzenia jedzenia to problem emocjonalny to proponuję pierw udać się do psychologa a następnie do dietetyka . Pozdrawiam

Myślę sobie, że warto udać się do psychologa, z którym wspólnie dojdzie Pani do powodów zaistniałej sytuacji i który pomoże Pani wrócić do poziomu funkcjonowania, który byłby dla Pani satysfakcjonujący. Znalezienie przyczyn Pani zachowania, ich przepracowanie oraz praca nad sposobem myślenia i emocjami towarzyszącymi Pani w obecnym stanie jest kluczem do poprawy sytuacji. Życzę powodzenia!