Depresja u 22-latka a studia

Mężczyzna, 22 lata, student 4 roku, 6-cio letniego kierunku. Otóż mam depresję, stwierdzoną, leczę ją od 3 tygodni. Problem jest w tym, że ciężko jest mi funkcjonować. Ataki paniki, zmęczenie, niemoc, myśli samobójcze. Moje studia są ciężki i zastanawiam się na wzięciem dziekanki, ale nie wiem czy to nie jest uciekanie od problemów. Czy choroba? Nie czuję się na siłach, ale boję się, że to moje lenistwo(depresja) mi to podpowiadają. Proszę o jakąś wskazówkę

Dzień dobry,

Nikt nie jest w stanie udzielić Panu odpowiedzi nie znając Pana osobiście.
Bez względu na to jaką decyzje Pan podejmie, jak najbardziej namawiam na konsultacje u psychoterapeuty i ew.podjęcie takiej formy leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach np.: Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego.