Depresja u przyjaciela

dzień dobry mój dobry przyjaciel cierpi na depresję . Chciałbym mu pomóc czy mogę prości o jakieś cenne wskazówki chodzi mi bardziej jak z nim rozmawiać aby poczuł się bezpiecznie i upewnić go że zawsze może na mnie liczyć

Witam. Proszę po prostu powiedzieć to przyjacielowi. Może Pan to zrobić takimi słowami, jakich Pan użył powyżej. Jednak najważniejsze jest, aby przyjaciel podjął leczenie. Samo wsparcie przyjaznego środowiska to w depresji może okazać się zbyt mało. Zalecam zacząć od konsultacji u psychiatry i/lub psychoterapeuty. Pozdrawiam.