Depresja w 10. tygodniu ciąży

Jestem w10 tym tygodniu ciazy. Krwiak sieutrzymuje jest takze torbiel. Jakie leki mozna wziac,gdyz mam depresje i ogromne stany niepokoju.co mozna zazycw ciazy zeby niepokoj ustawiczny ustapil?jestem caly czad zdenerwowana.

Dzień dobry,

Proszę rozważyć inne, alternatywne rozwiązanie - w postaci wsparcia psychologicznego indywidualnie, bądź grupowego - z racji niekorzystnego działania leków na płód.

terapie.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam serdecznie,
Jedną z metod leczenia depresji jest podawanie leków przeciwdepresyjnych. Niestety każdy lek przeciwdepresyjny w ciąży będzie miał wpływ na rozwijające się dziecko. Do innych metod należy np. psychoterapia.
Ważne jest, aby Pani nie czekała i jak najszybciej porozmawiała ze swoim lekarzem prowadzącym, a następnie wybrała odpowiednia dla siebie formy pomocy. Depresję można z powodzeniem się wyleczyć, a czas ciąży znowu może okazać się czasem nadziei i szczęścia. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.