Depresja w czasie ciąży

Obecnie jestem w czwartym miesiącu ciąży. Powinnam cieszyć się z przyszłych narodzin mojego dziecka, ale nie potrafię. Wszyscy w moim otoczeniu bardzo się cieszą, a ja mam coraz gorszy nastrój. Męczy mnie to, boję się tego co będzie po porodzie, że sobie nie poradzę i będę złą matką. Boję się, że mam depresję i nie wiem co robić.
KOBIETA ponad rok temu

Ciąża to czas wielkich zmian- nie tylko psychologicznych, ale także hormonalnych. Wszystko to ma wpływ na nastrój. Pani wątpliwości i obawy są jak najbardziej naturalne. Wiele mam odczuwa podobnie. Choć rozumiem, ze otoczeniu jest to trudno przyjąć, bo oczekuje od Pani tylko radości. Proszę sobie dać trochę czasu, zaakceptować to, co się pojawia. Z czasem prawdopodobnie Pani uczucia zaczną się zmieniać.
Jeśli jednak będzie się Pani dalej niepokoić albo nastrój się pogorszy warto skorzystać z pomocy specjalisty- psychologa, psychoterapeuty. Na pewno coś pozytywnego to wniesie.

Dzień dobry!

W tym szczególnym okresie ciąży wiele kobiet potrzebuje opieki, porad, ale przede wszystkim wsparcia. Proszę skontaktować się z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!