Depresja z obniżonym nastrojem

Witam choruje na depresje z wyjątkowo obniżonym nastrojem i zahamowaniem aktualnie przyjmuje Fluoksetyne w dawce 20 mg /d Ale mam po niej duzy niepokój i czy np. Paroksetyna byłaby lepsza?pod względem siły wpływu na serotonine?bo słyszałem ze paro jest sedatywna z profilu to jak to z tym jest w końcu? proszę o wyjaśnienie

Warto podjąć ten temat z lekarzem psychiatrą, który lek zapisał. Nie tylko pozwoli to na wyjaśnienie, ale także na poprawę współpracy pomiędzy Wami (szczególnie, jeśli ma Pan wątpliwości dotyczące najlepszej metody leczenia, a do tego pojawiają się objawy uboczne).