Depresja z powodu choroby tarczycy

Witam,moja drpresja jest spowodowana przez chorą tatczyce, była nadczynność później po kodzie niedoczynność po paru miesiącach hormony w normie a samopoczucie okropne trwało dwa lata więc endokrynolog wypisał bioxetin który zazywalam osiemnaście miesięcy po roku spokoju powrót depresji i leczenie setalofem zaczęłam pół roku temu obecnie zazywam sto pięćdziesiąt od wczoraj, jak długo będę czekać na efekty leczenia, jestem już zmęczona tym razem, czy przy depresji takiego rodzaju jest wskazana psy

Dzień dobry. Pan depresja ma tendencje do nawracania, niezależnie od wyrównanego lub nie poziomu hormonów tarczycy. Być może dodatkowym czynnikiem, który ma wpływ na nasilenie się objawów jest to jak Pani reaguje na wydarzenia życiowe i jak przeżywa Pani siebie. Dodatkowym stresem jest choroba somatyczna i brak jasności co do przyczyn dolegliwości. Sugeruję Pani skorzystanie z pomocy psychologa w celu zdiagnozowania czy są wskazania do odbycia psychoterapii.
Agnieszka Lipińska

Skoro depresja utrzymuje się pomimo różnorodnych oddziaływań farmakologicznych można przypuszczać, że problem tkwi nie tylko w poziomie hormonów. Proszę skonsultować się także z psychologiem lub psychoterapeuta. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Pozostaje Pani udać się do psychoterapeuty na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.