Depresja, zmęczenie i nerwy

Mam 21 lat. Przez 5 lat chorowałam na depresję, chodziłam na terapię i przyjmowałam leki, jednak po konsultacji z lekarzem odstawiłam je i od roku jestem bez nich. Jestem szczęśliwa, jednak od kilku miesięcy jestem też co raz bardziej nerwowa. Jednocześnie czuję się przemęczona, jest mi gorąco, słabo i często się martwię. Bywa, że mam uczucie pustki w głowie. Ostatnio znajomy zauważył, że czasami zachowuję się jak ,,na haju" i za dużo od siebie wymagam. Czy powinnam skonsultować to z lekarzem?

W chorobie depresyjnej zdarzają się nawroty. Jednak wcześnie wychwycone (tzw. objawy zwiastunowe) można skutecznie zatrzymać rozwój epizodu depresyjnego lub znacząco złagodzić jego objawy. Warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Przerywanie leczenia nie jest dobrym pomysłem - wtedy oczywiste, że objawy będą wracać. Tak jest w Twoim przypadku. Udaj się do psychiatry i zacznij psychoterapię. Życzę Ci cierpliwości. W Twoim wieku zaburzenia nastroju skutecznie poddają się leczeniu:)