Derealizacja po marihuanie

Derealizacja po marihuanie? Około dwa miesiące temu zapaliłem marihuanę nie dużą ilość,był to mój pierwszy raz. Miałem tzw. bad tripa(obraz odwrócił mi się wzdłuż osi symetrii)Od tamtego czasu bardzo źle się czuję, widzę poszczególne rzeczy mniej lub bardziej ostro, świat wydaje mi się nierealny. Mam lęki(nie wiem przed czym), czasami drgawki. Denerwuje mnie mój nos, ręce. Boję się że powróci mi ta scena co była(ten badtrip).Od tygodnia biorę witaminy i czuję się trochę lepiej.Kiedy to ustąpi

Taki stan ustąpi. Jeśli będzie Pan źle się czuł ponad miesiąc-warto skonsultować się z psychiatrą. Część ludzi jest szczególnie wrażliwa na THC, po paru dawkach może rozwinąć się psychoza. W Pana przypadku warto już nie wracać do palenia marihuany.

Witam,
Depersonalizację i derealizację można leczyć, podobnie jak nerwicę natręctw - w obu przypadkach są duże szanse wyleczenia. Nie mogę jednak powiedzieć jak to będzie wyglądało w Pana przypadku. Każda osoba jest inna, w terapii wiele też zależy od indywidualnego nastawienia i zaangażowania w proces leczniczy. Z tej przyczyny radzę by skonsultował się Pan z psychologiem bądź psychiatrą. Proszę jednak pamiętać, że same działania terapeuty nie przyniosą wymiernych efektów – najważniejsza będzie praca, jaką Pan będzie wykonywał, terapeuta ma za zadanie wytyczać pewne kierunki i wspierać Pana w walce z chorobą.
Derealizacja i depersonalizacja może się również brać ze stosowania środków psychoaktywnych w Pana przypadku marihuany. Aby dobrać skuteczną terapię trzeba zlokalizować źródło tych zaburzeń, tego niestety nie da się zrobić w kontakcie internetowym. Niezbędny będzie pogłębiony wywiad i obserwacja.

Pozdrawiam