Derealizacja, problemy z funkcjonowaniem

Proszę o radę: cały czas się zawieszam, czuję pustkę w głowie, ciągle zagapiam się w jakiś punkt, nie mogę przez to normalnie funkcjonować. Nie wiem jak długo to trwa, ale ok.2 lata temu zażyłam dopalacz(pierwszy i ostatni raz),niestety o wiele za dużą dawkę.Ledwo uszłam z życiem. Po tym incydencie rozwinęła się u mnie nerwica lękowa. Gdzie powinnam pójsc? Jestem pod opieką psychologa. Dodatkowo ostatnio doszła nadwrażliwość na światło, czasem w jednym oku rozmazuje mi się obraz, derealizacja.

Dzień dobry,

Może najlepiej o swoich wątpliwościach porozmawiać z psychologiem ?
Być może wskazana jest konsultacja u lekarza POZ, psychiatry ?

Witam,

Dobrze aby skorzystała Pani z konsultacji psychiatry i neurologa - aby przyjrzeć się na ile jest to problem tylko nerwicowy. Co do nerwicy, to bardzo dobrze, że jest Pani pod opieką psychologa. Najbardziej skuteczna terapia w leczeniu nerwicy to terapia poznawczo - behawioralna, konkretnie ucząca jak nasze myśli wpływają na nerwicowe objawy.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska