Derealizacja przy depresji

witam od 7 lat choruje na depresje niedawno bylam na paroxetynie i jeden dzien na martrazapinie poniewaz zle zadzialala na moj organizm. od 7 dni jestem ba citalopramie. chcialabym sie dowiedziec czy w skotki ubiczne wchodzi derealizacja ? ciagle mysle ze jestem chora ba psychoze albo schizofrenie czy ja mam czy tylko to jest moje wyobrazenie. za ile zacznie dzialac cital i czy kiedys bede czula sie normalnie ? ile trwaja skutki uboczne i czy bol z tylu glowy sie do nich zalucza i zawroty ?

Co do kwestii schizofrenii i psychozy. Nie można się tego nabawić jak kataru, są to bardzo poważne zaburzenia. Myślę, że bardzo Pani się boi tego czy jest Pani zdrowa psychicznie, stąd mogą pojawiać się te myśli.
Derealizacja jest: reakcją na traumatyczne doświadczenie, które w znaczący sposób przekracza możliwości danej osoby np. wypadek,napad, gwałt, lub występuje przy niektórych zaburzeniach psychicznych. Polega na odczuwaniu świata jako zmienionego, nierealnego. Olbrzymie znaczenie odgrywa tu lęk.
Zachęcam do podjęcia psychoterapii indywidualnej, leki pomagają objawowo lecz nie usuną przyczyny. Leczenie łączone: psychoterapia i leki dają dobre efekty.

Dzień dobry,

Warto rozważyć podjęcie psychoterapii, szczególnie że Pani leczenie farmakologiczne trwa b.długo i jak rozumiem, nie do końca jest Pani z niego zadowolona.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.