Derma Roller na zmarszczki i cellulit

Witam, czy derma roller jest faktycznie taki świetny na zmarszczki i cellulit? Czy z medycznego punktu widzenia jest to wskazane? A co z używaniem serum? Przecież robimy ranę i potem pokrywamy ją pewną subsancją? A jeśli derma roller jest bezpieczy, to czym się kierować przy zakupie- kiedy przekrój cenowy jest od 15pln do 300 i powyżej.

Sam mechanizm derma rollera jest faktycznie dobry. Liczne mikrourazy stymulują regenerację skóry. W przypadku cellulitu - marna efekty. Tutaj trzeba silniejszego działania, działania wielokierunkowego. W przypadku odmładzania skóry - jest to ciekawa forma stymulacji rewitalizacji, jednak nieporównywalna z metodami takimi jak np. lasery frakcyjne. Serum - materiały te służą do nakładania na skórę. Nie ma gwarancji, że np. nie wywołają silnej reakcji uczuleniowej
Cena - lepiej częściej kupować tańszy, niż "kolekcjonować" bakterie na drogim :)

Zawsze przy wyborze urządzenia należy kierowac się tym aby było to urządzenie medyczne i zakupić należy takie urządzenie w spradzonej hurtowni lub poprzez dermatologa.

Witam
Dermaroller z pewnością pomoże w ujędrnieniu skóry i zmniejszeniu zmarszczek. trzeba tylko uważać przy skórze naczyniowej i wrażliwej, bo może być gorzej. na cellulit zdecydowanie lepiej sprawdza się karboksyterapia lub fala uderzeniowa, ale oczywiście wspomagająco w domu może być. Roller i tak musi Pani zmieniać po kilku zabiegach, bo tępią się igły, więc nie ma sensu inwestować w najdroższy.