Despotyzm i narcyzm u 18-latka

Mam taki problem, że jestem despotą i narcyzem. Nie odczuwam emocji, doprowadzam ludzi do płaczu, a mimo to nic mnie nie rusza. Gdy ktoś nie okaże mi szacunku od razu pokazuję mu gdzie jego miejsce. Już kiedyś pobiłem za nieokazanie mi szacunku, za co obniżono mi w szkole zachowanie. Kiedy ten pobity prawie płakał, ja siedziałem uśmiechnięty. Kobiety traktuję przedmiotowo, służą mi tylko do seksu. A nie byłem taki zawsze...

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty, być może okaże się, że wskazana będzie psychoterapia. Specjalista zapewne poleci Panu co dalej, czy psychoterapia, czy do pełniejszej oceny przyczyn tych trudności konieczne będą wizyty u lekarza, m.in. lekarza psychiatry. Tutaj niestety nie jest możliwa diagnoza. Zachęcam, by Pan nie zwlekał, tylko wybrał się do specjalisty.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Z pewnością "nie wygląda to dobrze". Być może jest to zaburzenie osobowości, być może psychopatia. To co jest pewne, to nalezy rozpocząć psychoterapię, gdyż tego typu zachowania i podejscie może się pogłębiać powodując problemy międzyludzkie i intrapsychiczne. Pozdrawiam.