Detoks organizmu po amfetaminie

mam 14 lat i jestem skierowany na dwu tygodniowy detoks przez amfetamine zaczelem 1,5 roku temu. chce dowiedziec .... jak to w ogole bedzie wygladalo , slyszalem o jakis kroplowkach itd. czy dostane jakies leki po wyjsciu , ogolnie czy to boli i dlaczego ? co beda mi tam robili ...
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Leczenie uzależnienia od amfetaminy opiera się przede wszystkim na postępowaniu objawowym, tj. niwelowaniu skutków głodu narkotyku, jaki zapewne będziesz odczuwał. To jakie leki otrzymasz uzależnione będzie od Twojego samopoczucia. Niektóre osoby na odstawienia narkotyków reagują bowiem pobudzeniem (wtedy otrzymują środki uspokajające), inne depresją (tutaj również otrzymuje się odpowiednie leki). Nie ma swoistej farmakoterapii pomagającej w wyjściu z uzależnienia, prawdopodobnie nie dostaniesz więc żadnych tabletek do domu. Z pewnością zostanie podjęta psychoterapia mająca na celu zapewnienie psychologicznego wsparcia w walce z nałogiem.
Trzymam kciuki i pozdrawiam.