Dexamytrex na cystkę pod okiem

Dzień dobry. Dwa tygodnie temu zrobiła mi się mała cystka nad okiem i pani doktor przepisała mi maść Dexamytrex. Na ulotce jest napisane, iż powinno się stosować jedną kroplę do worka spojówkowego. Proszę mi powiedzieć, bo wydaje mi się że miałam stosować tę maść na powiekę. Czy to jakaś różnica? czy jednak powinnam kroplę maści wkraplać do oka, a nie smarować krostkę na powiece?

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jak zalecil lekarz, obie formy stosowania leku mogą być wskazane w zależności od sytuacji klinicznej.