Dezorientacja, mdłości i niepokój po zażyciu Nexpram

Witam, wczoraj byłem u psychiatry, i stwierdził u mnie, że jestem hipochondrykiem, zapisał mi nexpram 10mg. Teraz 1 tydz. biorę po pół tabletki później całą, i tak wczoraj wieczorem o 18 wziąłem pierwszą, po 2h dostałem takich objawów jak dezorientacja, mdłości, i niepokój, trwa to do teraz a jestem w pracy. Czy to normalne objawy i wytrwać w tym ... i czy nie lepiej by było jak bym te pare dni spędził w domu na l4, bo w pracy czuje się okropnie i do tego jazda samochodem 40km ..

To są dość typowe działania niepożądane escitalopramu (Nexpram), występujące przy wprowadzaniu leku. Zazwyczaj stopniowo ustępują i mijają w ciągu kilku dni. Mogą się powtórzyć przy zwiększaniu dawki, ale wtedy zazwyczaj są mniej nasilone. W razie utrzymywania się tych objawów sugeruję kontakt ze swoim lekarzem. Pozdrawiam.