Dezynfekcja po zabiegu usunięcia znamienia barwnikowego brodawki

Witam. Jestem po zabiegu usunięcia znamienia barwnikowego brodawki. mam chyba mały ropień o średnicy może 1.5mm. Lekarz kazał mi ranę smarować po kąpieli spirrytusem salicylowym. Czy to wystarczy do tego by ropień zniknął? A drugie pytanie czy mogę już chodzić bez opatrunku po domu a zakładać go wyłącznie po dezynfekcji gdy wychodzę z domu? Od zabiegu mija już 3 dzień i czuje takie jakby pieczenie wokół szwów albo na szwach jakby się tam gotowało to normalne? Proszę o odpowiedzi na pytania.

Lek. Katarzyna Szymczak

Rana po usunięciu znamienia wymaga jedynie dezynfekcji (np sipytus salicylowy), może Pan chodzić bez opatrunku, natomiast opisane dolegliwości wokół szwów mogą występować w czasie gojenia. W razie niepokojących objawów, wskazany konkat z lekarzem.
Pozdrawiam