DFSP w wyniku badania histopatologicznego tłuszczaka

witam, w sierpniu mialam zabieg / usuniecie tluszczaka. jak sie okazalo po histopathology doktor powiedzial iz jest DFSP i nalezy powtorzyc operacje aby usunac oraz sprawdzic okolice i miesien czy nie zostal zajety choroba; na dekolcie oraz na plecach mam swedzece , ropne pryszcze czasami / w jakim stopniu choroba jest rozwinieta i czy mozna wyleczyc sie z tego / prosze o odpowiedz / mam dwie corki , martwie sie o swoje zdrowie obecnie. bylam pewna iz to tluszczak Sylwia.

Lek. Katarzyna Szymczak

DFSP charakteryzuje się stosunkowo dobrym rokowaniem, niski procent przerzutów regionalnych i odległych, trochę częstsze są wznowy miejscowe. Należy usunąć resztki guza z dużym marginesem zdrowych tkanek, około 4 cm.
Pozdrawiam

Przepraszam , ale trudno jest mi ocenić stan Pani zdrowia bez zbadania Pani!!! Choroba jest "konkretna" i wymaga specjalistycznej opieki onkologicznej! Radzę słuchać się i poddawać się wszelkim proponowanym zabiegom!!!!! zż