Diagnostyka boreliozy przy użyciu metody ELISA

Witam, synka 3tyg. temu ugryzl kleszcz. Rumień nie wystąpił, ale w czw w nocy dostał gorączki(38-trzymała sie tylko przez noc). Ponoc objawami boreliozy moga byc grypopodobne. Skontaktowalismy sie z naszym lekarzem, ktory kazal zlecic test ELISA. Wytlumaczyl nam iż test ten jest wiarygodny w przypadku gdy boreliozy nie ma. Jesli wyjdzie to wynik dodatni moze byc spowodowany inna choroba i wowczas wykonuje sie kolejny test WesternB.Jak jest z wiarygodnoscia Elisa?Czy powinnismy wziac inny test?

Testy serologiczne należy robić po ponad miesiącu od ekspozycji (ja zalecam po 6 tyg) bo potrzebny jest czas na produkcję przeciwciał igm.
Jeśli nie chcecie czekać zróbcie LTT w synevo. Test jest drogi ale pokazuje 90% borelioz i można go robić na drugi dzień od kkeszcza.