Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Diagnostyka boreliozy przy użyciu metody ELISA

Witam, synka 3tyg. temu ugryzl kleszcz. Rumień nie wystąpił, ale w czw w nocy dostał gorączki(38-trzymała sie tylko przez noc). Ponoc objawami boreliozy moga byc grypopodobne. Skontaktowalismy sie z naszym lekarzem, ktory kazal zlecic test ELISA. Wytlumaczyl nam iż test ten jest wiarygodny w przypadku gdy boreliozy nie ma. Jesli wyjdzie to wynik dodatni moze byc spowodowany inna choroba i wowczas wykonuje sie kolejny test WesternB.Jak jest z wiarygodnoscia Elisa?Czy powinnismy wziac inny test?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Jest dokładnie odwrotnie. Jeśli wyjdzie dodatni to na 98% jest to borelioza. Jeśli wyjdzie ujemny to o niczym nie świadczy bo pokazuje tylko 50 % borelioz. Testy serologiczne należy robić po ponad miesiącu od ekspozycji (ja zalecam po 6 tyg) bo potrzebny jest czas na produkcję przeciwciał igm. Jeśli nie chcecie czekać zróbcie LTT w synevo. Test jest drogi ale pokazuje 90% borelioz i można go robić na drugi dzień od kkeszcza.

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy