Diagnostyka chorób układowych

Proszę o interpretację badania. Oznaczenie poziomu przeciwciał przciwjądrowych w klasie IGG met. immunofluorescencji pośredniej na hep-2 i wątrobie małpy (euroimmun) ana. Typ świecenia i miano jąderkowy 1:80.

Witam! Klinicznie istotne miano (dodatnie) wynosi 1:160 lub więcej. W Pani przypadku można stwierdzić, że miano sugeruje ujemny wynik, a więc nie wykryto przeciwciał przeciwjądrowych w takim mianie, które byłoby istotne w diagnostyce chorób układowych. Proponuję skonsultować wynik z reumatologiem, który zbada Panią i ewentualnie uzupełni diagnostykę o inne badania. Pozdrawiam serdecznie!