Diagnostyka narkolepsji u 6-letniego dziecka

witam jaki specjalista może zdiagnozować chorobę narkolepsji u dziecka 6 letniego i gdzie szukać takich specjalistów ? Pozdrawiam

Jest to choroba rzadka u dzieci.Nie obejdzie się bez dokładnej diagnostyki w Oddziale

neurologii dziecięcej najlepiej z możliwością wykonania badania polisomnograficznego

snu,a także badaniami neuroobrazowymi.Warto podpytać dziecko czy ma jakieś

halucynacje,koszmary ,marzenia senne w czasie snu,które są częste w tym

schorzeniu.Czy w trakcie zaśnięcia dochodzi do całkowitego krótkotrwałego

zwiotczenia ciała ,które może być także prowokowanego nagłą emocją np.śmiech

,zaskoczeniem.Proszę wypytać w szkole o funkcjonowanie dziecka .Jak widzi to

opiekun.

Niezbędna dokładna diagnostyka różnicowa istniejącego problemu.

Czasem konieczna jest wizyta u psychiatry dziecięcego-wykluczenie depresji,ocena

profilu osobowości etc.

Pozdrawiam ciepło