Objawy nietolerancji laktozy u niemowląt

Witam serdecznie, chciałabym zadać pytanie dotyczące objawów nietolerancji laktozy u niemowląt. W jaki sposób zdiagnozować nietolerancję na laktozę u niemowlaka? Mam wrażenie, że mój syn może mieć taki problem. Pojawiła się u niego bardzo rzadka biegunka, dodatkowo po jedzeniu cały czas mam wrażenie, że przelewa mu się w żołądku. Łapią go również kolki i zdarza mu się ulewanie po jedzeniu. Czy to mogą być objawy nietolerancji laktozy u niemowląt? Czy można się sugerować tylko tym czy raczej powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania potwierdzające nietolerancję laktozy? I w końcu chciałabym zapytać w jaki sposób objawy nietolerancji laktozy u niemowląt mogą być leczone? Czy jest możliwe wyleczenie takiej choroby na przykład przez podanie leków? I jeszcze jedno. W jaki sposób można zmienic dietę u niemowlaka z nietolerancją laktozy? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najprostszą metodą diagnostyczną jest próba prowokacyjna.