Diagnostyka ureaplasmy parvum w Polsce

Witam, Moja dziewczyna posiada ureaplasmę parvum. Jest z innego kraju i tam także się leczy. Konieczne jest zbadanie mnie na obecność tej bakterii. Chciałbym zapytać jak musi wyglądać moja droga abym zrobił takie badania, czy mam rozpocząć ją od lekarza rodzinnego później urologa itd. czy mogę iść bezpośrednio do kliniki zajmującej się takimi badaniami? Chciałbym wiedzieć obie te drogi obciążą mnie finansowo tak samo? Czy rozpoczynając od lekarza rodzinnego wyjdzie mnie taniej? Pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli uda się Pan do lekarza rodzinnego, to cały proces będzie mógł być przeprowadzony bez dodatkowych kosztów - tj. na NFZ. Jeśli uda się Pan prywatnie na wizytę, badania też będzie musiał Pan wykonać na własną rękę.