Diagnostyka zaćmy lub jaskry przez optometrystę

Czy optometrysta w trakcie badania moze zdiagnozować jaskrę lub zaćmę czy jest to tylko możliwe przez okulistę? Bo astygmatyzm to wiem, że tak - bo byłam na badaniu i mam astygmatyzm, i czy nie mówił nic o innych chorobach oczu to znaczy, że ich nie ma cyz nie mówił bo optometrysta nie ma takich kompetnecji w diagnozowaniu jak okulista

Aleksander Ropielewski

Również optometrysta jest w stanie zdiagnozować zaćmę lub jaskrę. Zależy to jednak od stopnia nasilenia chroby i aparatury diagnostycznej jaką on dysponuje. Jeżeli zauważa Pani u siebie niepokojące objawy ze strony narządu wzroku proszę zgłosić się do okulisty

Witam.
Pragnę przypomnieć, że optometrysta może jedynie pomóc w doborze okularów - natomiast diagnozowanie chorób nie należy do kompetencji takiej osoby.
Pozdrawiam