Diagnostyka zespołu dźwigaczy odbytu

Jak wygląda diagnostyka zespołu dźwigaczy odbytu, czy jedynym badaniem jest kolonoskopia? Nie krawię z odbytu, nie ma krwi utajonej, boli pośladek z promieniowaniem do odbytu, uda, biodra czasem lędźwi. Ból wystąpił po ćwiczeniach fizycznych z odwodzeniem nóg i trwa z przerwami od około miesiąca, podejrzewam współistnienie hemoroidów (czasem swędzi mnie odbyt). Lekarz bez żadnego badania od razu kieruje mnie na kolonoskopię, co mam robić? Na co wskazują moje objawy, czy mogę mieć raka odbytu?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że Kolonoskopia jest badaniem w którym w największym stopniu pokaże jeżeli występuje patologie w jelicie.