Diagnoza depresji psychotycznej u żony

Zona ma zdiagnozowana deprresję psychotyczna Cześc spraw o których mówi jest spójna logiczna - można wyciągnąć wniosek ze coś takiego nastąpiło Jednak wychodzi na to ze ta są urojenia , dotyczy to okresu sprzed dwóch lat , ze niby coś takiego miało miejsce w 2011 r. Właśnie dlatego moje pytanie jak się do tego odnosić gdyby to dotyczylo teraźniejszości pewnie uznał bym to za nie prawdę Czy to możę tak dzialac??

Nie wiem jakiego faktu to dotyczy, ale taka reakcja jest możliwa. Warto byłoby, aby Pan porozmawiał z psychologiem, jak przetrwać ten trudny czas z chorą żoną, jakie są objawy, jak się zachowywać dla dobra siebie i żony.

To zależy od tego, co to są za wydarzenia i tego, czy faktycznie w życiu konkretnie tej osoby mogły nastąpić. Jednak w przypadku psychoz (także w przebiegu depresji) należy być bardzo ostrożnym, bo w wielu przypadkach są to zaburzenia wynikające z choroby. Czasem są to historie, które miały jakiś realny początek, ale dalej są już wytworem psychozy. Jeśli żona jest w ostrej fazie choroby raczej otoczyć opieką, ale na pytania konsekwentnie odpowiadać prawdę. Jak będzie w lepszej/dobrej formie, warto spróbować porozmawiać bardziej realistycznie, ale delikatnie, bo często osoby, które odzyskują kontrolę nad swoim życiem są przerażone ty, co działo się w trakcie choroby.
Na wszelkie jednak "dochodzenie" prawdy warto poczekać do pełnej remisji.