Diagnoza hemoroidów drugiego stopnia

Witam od dłuższego czasu męczyłem sie potwornie z bulami odbytu niby stwierdzono hemoroidy 2-3stopien po zabiegu DGHL problem nie minął a wrecz sie nasilił w koncu specjalista stwierdzil ze mam za bardzo zacisniety odbyt i to on jest temu winien przepisał masc z diltiazem na rozluźnienie pytanie kiedy zacznie dzialac? I czy ta metoda DGHL mogla to wywołać czy nabawiłem sie tego przed zabiegiem?

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze zabieg nie miał znaczenia. sadze ze warto jest udać się do lekarza prowadzącego leczenie kontrolne aby móc określić ew dalsze postępowanie