Diagnoza refluksu i przepukliny przełyku

Witam Mam 60 lat dawna zdiagnozowano u mnie refluks i przepuklinę przełyku. Zawsze na wiosne lub jesień mam problemy z żoładkiem pomagał ranigast i siemie lniane, parę dni i było po kłopocie.Ale teraz nie mogę sobie z tym poradzić od dwöch tygodni czujè w ustach i przełyku silny kwas jakbym ssała cytrynę żadne leki nie pomagają, gastrolog u którego byłam kazał brać ranigast i pić mleczko, nic nie pomaga. Proszę o radę co mam robić już nie czuję języka i ust. Danuta

Przykro mi - nie jestem w stanie wyleczyć przez internet!!! Proszę ponownie zgłosić się do gastrologa!!! (może do innego?). zż

Witam.

Ranigast, "mleczko" i siemię lniane mogą się okazać niewystarczające przy mocniejszym zaostrzeniu choroby refluksowej przełyku.
Na szczęście są silniejsze i skuteczniejsze leki- inhibitory pompy protonowej.
Do wyboru jest sporo preparatów.
Proponuję włączyć pantoprazol np. Nolpaza 40 2x dz, rano i wieczorem, 1/2 godz. przed jedzeniem.
Do tego ewentualnie można stosować na noc Ranigast a doraźnie "mleczko".

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org