Diagnoza schizofrenii paranoidalnej

Witam, U mojego brata (25lat) ok. 2,5 roku temu zdiagnozowano schizofrenie paranoidalna. Od 1,5 miesiaca lezy w szpitalu psychiatrycznym( to juz 2 pobyt), ale nie widac wiekszej poprawy stany zdrowia. Moj brat ma silne mysli samobojcze, na kazdym kroku kombinuje zeby sobie cos zrobic. Ja jestem za granica, tata przyjechal zeby jedzic do brata, mama jest na miejscu.Wszyscy regularnie z nim rozmawiamy ale brat planuje wypisac sie ze szpitala, jak temu zapobiec?

Dzień dobry!
W przypadku gdy brat wypowiada myśli samobójcze, mało prawdopodobne jest, by lekarz wypisał go ze szpitala. W sytuacji gdy pacjent zagraża sobie lub osobom w swoim otoczeniu, lekarz psychiatra może przyjąć pacjenta do szpitala wbrew jego zgodzie, na tzw. artykule. Ważne jest, czy brat mówi lekarzom o towarzyszących mu myślach samobójczych. Jeśli boi się Pani o jego bezpieczeństwo, można zatroszczyć się o to, by ktoś z rodziny przekazał personelowi informację o potencjalnym zagrożeniu dla jego zdrowia bądź życia.
Pozdrawiam!

W przypadku zagrożenia życia, zawsze reagować. Zachęcam do pomocy bratu w formie spotkań z terapeutą rodzinnym. Proszę porozmawiać na ten temat z terapeutą prowadzącym brata. Wyobrażam, że wszystkim Wam ciężko w takiej sytuacji. Powodzenia.