Kobieta , 22 lata Witam, w środę byłam zmuszona wyrwać górną czwórkę. Pomimo znieczulenia po wyjściu z gabinetu okropnie mnie bolalo. W sobotę poszłam na pogotowie stomatologiczne i Pani zdiagnozowala po RTG suchy zębodół,przepisała antybiotyk i zalozyla opatrunek. Ból samego zebodolu się zmniejszył już po kilku godzinach ale na dziasle pojawiła mi się biała bolaca narośl, która bardzo szybko się powiększa. Oczywiście pójdę dolekarza ale dziś jest to nie możliwe, czy mogę jakoś sama Zmniejszyć ten ból?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Jeżeli zdiagnowozany został suchy zębodół, to często należy kilkukrotnie skonsultować się ze stomatologiem. jedna wizyta to dosyć mało. Biała narośl, może być ropniem jednak ciężko mi powiedzieć bez dokładnego obejrzenia zmian. Zapraszam na bezpłatną konsultację.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • RTG zębów – Badanie radiologiczne w stomatologii wykonywane jest w celu zobrazowania poszczególnych zębów, kości twarzoczaszki, tkanek kostnych żuchwy i szczęki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Dzięki niemu można zaobserwować próchnicę, sposób, w jaki rosną zęby, zmiany patologiczne, jak torbiele czy nowotwory, a także konsekwencje urazów.
  • Ból zębaBól zęba jest w większości przypadków powodowany przez głęboką próchnicę zębów. Ból zębów może także być skutkiem odsłonięcia szyjki zęba lub paradontozy. Z bolącym zębem należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa, który sprawdzi przyczynę bólu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: