Diagnozowanie choroby u 44-latki

Witam. Od roku mam dolegliwości jak ciągłe zmęczenie,senność dzienna,zaniki pamięci a także częste bóle stawów(kolano,staw biodrowy),wypadanie włosów.Mam 44 lata i wyniki ogólnych badań w normie. Objawy te interniści uznawali za zwykłe zmęczenie a bóle stawów "podciągali"pod zdiagnozowaną chorobę Rainauda. Dodam,że nie zauważyłam by ukąsił mnie kleszcz.Bardzo często przebywam jednak na łonie natury. Moje pytanie:o jaki test mogę prosić internistę by był on jak najbardziej wiarygodny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli podejrzewa Pani u siebie boreliozę, sugeruję raczej konsultację ze specjalistą chorób zakaźnych. A propos badań internistycznych: sugeruję ocenę funkcji tarczycy oraz wykonanie anty-CCP pod kątem RZS.