Diagnozowanie sarkoidozy i wynik RM głowy

Witam, 37 lat. Od dwóch lat mam diagnozowaną sarkoidozę. Natomiast od 1 cierpię na przewlekłe bóle głowy wraz zatykaniem uszu oraz zawrotami. RM głowy wskazuje na: widoczny niespecyficzny obszar podwyższonego sygnału w sekwencji T2 i FLAIR wymiarów około 10 x 9 mm z pasmem o porównywalnym sygnale bez objawu masy w sąsiedztwie i bez wzmocnienia po podaniu kontrastu. Neurolodzy podejrzewają, że może to być ognisko sarkoidozy przy czym w innych organach sarkoidoza nie jest aktywna. Proszę o opinię.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, tak może to być ognisko sarkoidozy i może to być obecnie jedyne miejsce gdzie choroba się rozwineła. Pozdrawiam