Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dializy u osoby z cukrzycą

Członek naszej rodziny jest poddawany dializie od 3 miesięcy, 3 razy w tygodniu. Nerki pracują, jak wynika z dwóch kontrolnych badań USG, wyniki są dobre, diureza jest dobra. Jest cukrzykiem. Jakie warunki trzeba spełnić i czy jest taka możliwość, by zrezygnować z dializ? Samopoczucie po dializach jest bardzo złe, czym dłuższa przerwa między dializami, tym czuje się lepiej.
MĘŻCZYZNA, 69 LAT ponad rok temu

Niewydolność nerek w cukrzycy

Cukrzyca to choroba, która atakuje wiele organów, również nerki. Może współwystępować z ich niewydolnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o niewydolności nerek w cukrzycy.

Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Nie jestem w stranie udzielić odp na to pytanie bez podstawowych informacji, nie napisał Pan nawet czemu chory jest poddawany dializą czy to ostra niewydolność nerek czy zaostrzenie przewlekłej?

umów wizytę 0

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową. Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych. Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”. Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból. Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach. Objawy nasilają się nocą. Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety