Diclofenac a zajście w ciążę

Witam! Zaczęłam stosować lek Diclofenac gsk - czopki przeciwbólowo. Wyczytałam na ulotce, że może utrudniać zajście w ciąże ; w jakim stopniu czy tylko w trakcie zażywania leku , czy też ma na to wpływ po kilku tygodniach?

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Diclofenac jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i nie kumuluje się dłuższy czas w organizmie, dlatego też opisane przez producenta działania niepożądane dotyczą okresu przyjmowania leku i czasu jego działania w organizmie (kilka godzin).