Dieta 10-miesięcznego dziecka

Mam 10 m-czną córkę, którą nadal karmię piersią. Oprócz tego córka je kaszki, zmiksowane zupy i owoce. Próbuję jej podawać posiłki mniej zmiksowane ale nie umie sobie poradzić z małymi kawałkami jedzenia i sie krztusi. Od kiedy dziecko powinno jeść bardziej stałe posiłki? Podobnie jest z piciem. Pije tylko moje mleko. Nie chce i nie umie korzystać z kubków czy butelki. Czasem udaje mi się podac jej wodę lub soczek na łyżeczce ale tez bez rezultatów. Czy pierś jest dla niej wystarczająca?

Witam! Dziecko jest już tak duże, że Pani pokarm to za mało. Zgodnie ze schematem karmienia niemowląt należy od 5tego miesiąca wprowadzać nowe produkty. W 10tym miesiącu należy podawać dziecku pierś na żądane ale także konieczne są posiłki uzupełniające, jak zupy i przeciery jarzynowe z mięsem lub rybą, kleiki zbożowe glutenowe i bezglutenowe, przeciery owocowe. Zgodnie z zaleceniami WHO mleko matki to podstawa wyżywienia dziecka, ale wymaga uzupełniania. Należy próbować podawać dziecku potrawy w formie papek, przechodząc do konsystencji stałej. Jeśli dziecko mimo prób nie chce podjąć spożywania posiłków z łyżeczki należy skonsultować ten fakt z lekarzem pediatrą. Pozdrawiam

Witam. Karmione piersią niemowlę samo daje znaki, kiedy jest gotowe do spożywania innych produktów. Sygnały, że maluch domaga się pokarmów stałych to zdolność brania jedzenia w ręce, zwiększona liczba karmień. Umiejętność siedzenia itp. Układ pokarmowy musi dojrzeć do „naszych” potraw. Proszę jeść razem z dzieckiem, One jest dobrym obserwatorem i naśladowcą. Pozdrowienia