Dieta 1000 kcal 6m-cy bez efektów

Waga: 70kg, wzrost 162cm, płeć: kobieta, lat 23. Od praktycznie początku roku jestem na diecie. Ilość kalorii obniżałam powoli choć nigdy jakoś specjalnie się nie objadałam. obliczyłam że prowadząc siedzący tryb życia zjadałam ok. 1800 kcal dziennie, więc obniżałam ich ilość stopniowo o 200 kcal tygodniowo. Na dzień dzisiejszy moje posiłki to ok 1000 kcal dziennie a waga stoi. Zgłosiłam się do lekarza pierwszego kontaktu przepisał mi zelixe 10 przez 2 pierwsze tygodnie schudłam 3 kg a od tego czasu waga nie drgnie (tzn od 2 tyg). Zgłosiłam się do endokrynologa czekam na wyniki tsh oraz pomiaru krzywej glukozy po 1h i kilku dodatkowych składników mineralnych. Co może być przyczyną tego że waga stoi że schudnąć nie mogę? Chodzę na spacery godzinne i dłuższe o ile mam czas. na zakupy chodzę piechotą, ćwiczę minimum 30 min dziennie brzuszki nożyce przysiady skakanka i inne ćwiczenia które w domu można wykonać bo niestety na siłownie czy fitness mnie nie stać.
ponad rok temu

Witam,
Jeśli rzeczywiście stosuje Pani rygorystyczną dietę i podejmuje systematyczną aktywność fizyczną, przyczyny mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi.

Zaburzenia mogą powstawać na tle: np. nadczynności kory nadnerczy, czy niedoczynności tarczycy, niedoczynności przytarczyc, chorobie Cushinga, pewnych typach guzów mózgu, czy urazach.

Nadmierne kilogramy mogą pojawić się także przy stosowaniu leków:
- leki przeciwdepresyjne
- leki przeciwpadaczkowe
- sterydy
- progestageny
- neuroleptyki.

Generalnie nie polecam martwienia się na zapas. Otyłość najczęściej jest jednak wynikiem błędów dietetycznych.

Pozdrawiam i trzymam za Panią kciuki
Niech Pani spokojnie czeka na wyniki badań.

Witaj,
dieta 1000 kcal to dieta bardzo niedoborowa we WSZYSTKO! Nie powinna być stosowana przez tak długi okres czasu. Prowadzi to do spowolnienia tempa metabolizmu- organizm przestawia się na tryb oszczędzania i to może być przyczyną braku efektów. Po to uprawiamy sport by przyspieszać metabolizm, a niedożywieniem kalorycznym powodujemy jego spowolnienie.
Zachęcam do przeczytania artykułu na mojej stronie:
http://jarnuszewska.dobrydietetyk.pl/porady/nadwaga-i-otyosc/staram-sie-a-efektow-nie-widac/

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl

Dzień dobry!

Zgadzam się z moimi poprzedniczkami. Głodzenie prowadzi do niedożywienia-> niedoborów witamin i składników mineralnych. Skutkami takiego zachowania mogą być ogólne problemy ze zdrowiem, pogorszeniem wyglądu włosów, skóry i paznokci, zaburzeniama hormonalne.

Zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska