Dieta 1000 kcal i brak efektów

Witam, mam 163cm wzrostu i ważę ok. 57kg. Próbuję schudnąć od roku, ale bez efektów. Na początku byłam na diecie 1000kcal, później przeszłam na 600kcal, a gdy wyjechałam na wakacje wszystko wróciło. Ostatnio znów jem 1000kcal i staram się dużo ruszać, ale nie przynosi to żadnych efektów i waga stoi w miejscu. Sama już nie wiem co mam robić. Czuję się źle w swoim ciele i chciałabym schudnąć do 49-50kg. Bardzo proszę o pomoc :)
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przy podanych parametrach, wskaźnik masy ciała jest w normie, dlatego też nie ma wskazań do odchudzania. Przyczyną powrotu do masy ciała sprzed obniżenia kaloryczności jadłospisu, jest stosowanie zbyt niskiej podaży energii, zarówno 600 kcal jak i 1000 kcal to za mało dla organizmu, aby zaspokoić jego potrzeby energetyczne i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie - może to więc mieć w przyszłości nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne. Diety o tak niskiej podaży energii bardzo często prowadzą do efektu jo-jo po powrocie do poprzednich zwyczajów żywieniowych. Zdecydowanie lepsze, zdrowsze i skuteczniejsze jest stopniowe zmniejszanie energetyczności jadłospisu, które prowadzi do utraty ok 0,5 kg/ tydzień i opiera się na zasadach zdrowego odżywiania, czyli urozmaiconej i zbilansowanej diecie.

Witam, aby schudnąć nie wystarczy wprowadzić rygor kaloryczny 1000kcal lub o zgrozo 600kcal. Nasz organizm ma określone zapotrzebowanie energetyczne, które powinno być realizowane w dziennych posiłkach. Ważne jest odpowiednie dostarczenie białek, węglowodanów oraz tłuszczy. Czyli powinny być jedzone posiłki bogate w chude mięsa, drób, ryby, do tego odpowiednia ilość warzyw. Poza tym Pani indeks masy ciała BMI przy 57kg i 163cm wynosi 21,45, czyli jest w normie. Jeżeli chce Pani ważyć 50kg, będzie to BMI=18,8. W Pani przypadku tylko przemyślany i zdrowy sposób odżywiania da efekt w postaci gubienia tkanki tłuszczowej. Proszę koniecznie pamiętać o piciu wody, dziennie powinna Pani wypijać 2 litry wody, może w tym też tkwi przyczyna braku efektów.

Witam, Niestety stosowanie diet znacznie ograniczających podaż kalorii (dieta 600 kcal czy 1000 kcal) nie są na dłuższą metę skuteczne, ponieważ bardzo spowalniają metabolizm, co skutkuje trudnością w traceniu zbędnych kilogramów w postaci tkanki tłuszczowej. Paradoksalnie jedząc za mało waga stoi w miejscu, a po powrocie do dawnych złych nawyków żywieniowych wręcz rośnie. W tym wypadku, aby uniknąć lub zredukować efekt jojo warto zapoznać i wprowadzić zasady prawidłowego odżywiania na co dzień – nie tylko do czasu osiągnięcia celu, ale także potem (przez całe życie). Nie są to jednak zmiany, które wywrócą Twoje życie do góry nogami – wystarczy trochę chęci i motywacji, aby przyzwyczaić się do wybierania zdrowych produktów i regularnego jedzenia. Jako taka dieta odchudzająca nie jest Ci potrzebna. Przeczytaj http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania Pamiętaj także o regularnych ćwiczeniach – co najmniej 3 razy w tygodniu po około 40 minut. Znacznie przyspieszą metabolizm i pomogą w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Pozdrawiam.