Dieta 1000 kcal i efekt jo-jo

Witam, jestem 16-letnią dziewczyną, wzrost 164 cm, waga 50 kg. Przez 4 tygodnie byłam na diecie 1000 kalorii, póżniej zwiększałam dawkę najpierw o 50 kcal tygodniowo a następnie o 50 kcal co 3 dni. Obecnie po 3 miesiącach od początku diety jem 1600 kalorii i chcę dalej zwiększać ilość kalorii: -śniadanie ok. 500 kcal - kanapki z chleba razowego z warzywną sałatką i plasterkiem wędliny, owoc, płatki z pełnego ziarna z jogurtem. -drugie śniadanie 150 kcal - owoc, ciasteczko, -obiad 500 kcal - kubek barszczu czerwonego, mięso z warzywami, jogurt z owsianką, -podwieczorek 250 kcal - szklanka mleka z musli, -kolacja 200 kcal - jogurt z serkiem i warzywami. Do jakiego limitu powinnam dojść, żeby nie przytyć? Czy rozkręcę swój metabolizm na tyle, by nie wystąpił efekt jo-jo, gdy już wrócę do normalnego odżywiania? Mam zamiar zachować zdrowe nawyki, tzn. nie jeść 2-3 godziny przed snem, jeść dużo warzyw, owoce, ograniczyć słodycze, regularne posiłki. Ogólnie przez 3 miesiące schudłam 10 kg. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 1800 kcal. Jesteś bowiem w wieku dojrzewania i potrzebujesz wystarczającej ilości energii i składników odżywczych.
Twój obecny jadłospis jest prawidłowy i jeśli nie zaczniesz na powrót spożywać niezdrowych przekąsek i popełniać innych błędów, nie powinien pojawić się efekt jo-jo. Twoje tempo utraty masy ciała było prawidłowe, co również sprzyja utrzymaniu obecnej wagi.

Pamiętaj również o aktywności fizycznej. W Twoim wieku każdy sport jest polecany. Wykorzystaj lato i wsiądź na rower, rolki czy zapisz się na basen. Skorzystaj też z ćwiczeń z naszej strony www.abccwiczenia.pl Aktywność fizyczna nie tylko wpływa na zachowanie prawidłowej sylwetki oraz utratę zbędnych kilogramów, ale również na zdrowie i dobre samopoczucie.

Pozdrawiam