Dieta 1100 kalorii a waga

Zacznę od tego, że przy małej aktywności...praktycznie zerowej byłam na diecie 1100 kcal. W momencie gdy waga przestała spadać postanowiłam dodatkowo zacząć ćwiczyć. Orbitrek na początku około 15-20 min... teraz już ponad 1 godzina przy średnim pulsie 140-145 co daje średnio 700-900kcal dodatkowo codziennie około 50 brzuszków. Jednak zostałam przy danej diecie.. czyli 1100 kcal. Moja waga stoi jak zaczarowana na 60 kg, od prawie 1 miesiąca... Gdzie robię problem? Czy nie dieta+ćwiczenia=sukces?

Witam Panią,

Uważam że Pani kaloryczność w tym momencie jest zbyt niska a waga nie spada bo być może dobiera Pani nieodpowiednie składniki a dieta nie jest pełnowartościowa. Ciężko jest mi to ocenić po tak krótkiej wypowiedzi. Przy systematycznej aktywności fizycznej i prawidłowo dobranej diecie powinna Pani schudnąć. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Nawet na diecie redukcyjnej, należy spożywać odpowiednią do potrzeb organizmu ilość składników odżywczych. W momencie spożywania zbyt małej ilości pożywienia, organizm zaczyna magazynować potrzebne energię, najczęściej w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo każda aktywność fizyczna powinna być związana ze zwiększeniem ilości dostarczanych kalorii w stosunku do okresu, kiedy nie jest wykonywana. Nie podaje Pani swojego wzrostu, ani aktualnej wagi, mimo to 1100 kcal wydaje się być dietą o zbyt restrykcyjnym obniżeniu wartości energetycznej. Dodatkowo proces chudnięcia można porównać do schodów. Po okresie dynamicznego spadku wagi, może nastąpić okres stagnacji. Zalecamy Pani konsultacje u doświadczonego dietetyka, który pomoże Pani ustalić codzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i poprowadzi Pani terapię żywieniową. Jest to ważne, aby dieta była zbilansowana, zmniejszy to ryzyko wystąpienie efektu jojo oraz nie doprowadzi do niedoborów w organizmie.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444